Черно море изгуби втората си контрола в Турция - с 0:1

...

Черно море изгуби от носителя на Суперкупата на Полша

Черно море изгуби втората си контрола в Турция - с 0:1 от носителя на Суперкупата на Полша Арка Гдиня. Спарингът беше от четири полувремена по 30 минути и се игра на терена на комплекс " Голд сити ".

Във 2-рата минута решително се намеси Мирослав Енчев, който мазета топката след удар във вратата на Дюлгеров. Две минути по-късно Георги Илиев съумя да отнеме кълбото от краката на централния защитник на полския отбор, само че футболистът на Арка, паднал на земята, игра с ръка. Капитанът на Черно море претендираше за червен картон, защото играчът бе финален в защитата, само че съдията не почете претенциите му.

В 7-ата минута Петър Витанов насочи мощен удар от границата на наказателното поле, само че над вратата. В 15-ата минута Иван Дюлгеров изпъкна с добро спасяване след удар с глава от корнер.

В 23-тата минута добра контраофанзива за Черно море приключи с удар на Мехди Фенуш, само че топката срещна тялото на защитник. Веднага по-късно неточност в средата на терена докара до напрежение за Иван Дюлгеров, само че стражът на “моряците ” още веднъж сподели добър инстикт и избави рисков удар.

През вторите 30 минути Илиан Илиев извърши една промяна - на мястото на Мехди Фенуш влезе Мартин Дичев. В 59-ата минута Черно море проведе най-добрата си офанзива досега. Жоржиньо лиши топката край тъча, откри вдясно Аристот Ндонгала, който финтира защитник и остана очи в очи със стража на поляците, само че вратарят избави удара му.

В третите 30 минути Илиан Илиев направи девет смени, като в игра останаха Иван Дюлгеров и Лъчезар Йорданов. Останалите бяха – Стефан Станчев, Виктор Попов, Кононго, Пламен Димов, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Дани Кики, Родриго и Радослав Василев.

В 66-ата минута Мартин Минчев получи пас вдясно от Дани Кики, излъга бранител и центрира на задна греда, където Родриго стреля от воле, само че не откри очертанията на вратата.

Четири минути по-късно Виктор Попов подаде към Дани Кики пред дъгата на наказателното поле, халфът на “моряците ” се освободи от защитник и шутира, но в тялото на поляк. Малко по-късно Петър Вуцов влезе на мястото на Лъчезар Йорданов.

Малко преди края на третото полувреме Ради Василев насочи компактен удар леко под ъгъл в наказателното поле, само че топката мина над напречната гледа.

В началото на четвъртите 30 минути Иван Дичевски замени на вратата Иван Дюлгеров. Пет минути след това поляците поведоха в резултата. Сиамашко засече с глава центриране в наказателното поле и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл.

След това Ради Василев бе изведен на добра позиция в наказателното поле, опита се да пусне топката около плонжа на вратаря, само че тя се отби в тялото на стража на поляците. Последва червен картон за футболист на Арка за ритване откъм гърба на Патрик и в последните 10 минути поляците играха с 10 души.

Шести минути преди края Родриго засече на задна греда центриране на Радослав Василев, само че от доста добра позиция бразилецът стреля над вратата.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Цветомир Панов, Мартин Костадинов, Лъчезар Йорданов, Петър Витанов, Мехди Фенуш, Аристот Ндонгала, Георги Илиев, Жоржиньо (Мартин Дичев, Стефан Станчев, Виктор Попов, Кононго, Пламен Димов, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Дани Кики, Родриго, Радослав Василев, Петър Вуцов, Иван Дичевски).